Dviratis

Ekologiškos ir sveikos kelionės dviračiu

Dviratis

Dviratis

Dviratis – transporto priemonė, kurią, atšilus orams, vis dažniau sutinkame gatvėse ir gatvelėse. Nenuostabu, kad vis daugiau žmonių renkasi ilgesnes ar trumpesnes keliones dviračiu. Tai ne tik pigus, bet ir sveikas keliavimo būdas. Ką apie dviračius mano įvairaus amžiaus Kauno senamiesčio praeiviai, tuoj ir išsiaiškinsime.

Ir į parduotuvę, ir smagiems „šuniškiems“ pasivažinėjimams

„Dviračiu važinėju kasdien – taip pailsiu po paskaitų, susidėlioju mintis, susiplanuoju kelias dienas į priekį, dviratis plius dar ir raumenis sustiprina. Dviračiu ir į parduotuvę važiuoju – taip daug pigiau, nei keliauti autobusu. Dėl to prisitvirtinau šitą pintinę dviračio priekyje, iš kurios mano draugai kartais pasišaipo. Nors mano draugė, tiesą sakant, joje savo šunelį vežiojasi – ir žmones prajuokina, ir šuniui iš paskos bėgioti nereikia“ – pasakojo vadybos studentas.

Naudotas dviratis – geriau nei pigus naujas

„Seniai svajojau apie dviratį, bet neturėjau pakankamai pinigų jam nusipirkti. Tada pamaniau, kad gal naudotas dviratis bus man „įkandamas“. Paklausinėjau draugų… Po kelių dienų atvažiuoja vienas draugas į svečius ir sako: „Va – dviratis parduodu už šimtą litų.“ Nelabai jis man patiko, bet geresnio tuo metu įsigyti negalėjau. Tai buvo senas dviratis panther, aš jį susitvarkiau ir labai džiaugiuosi, kad tada nusipirkau – jis daug geresnis už mano sesers naują kitos firmos dviratį!“ – sėkmingą istoriją prisiminė vienos Kauno mokyklos dešimtokas.

Ekologiška kelionė automobilio greičiu

Vienos dviračių parduotuvės darbuotojas pasakojo apie šios transporto priemonės privalumus: „Dviratis yra pati geriausia transporto priemonė: visų pirma, jis ekologiškas, o juk dabar labai daug žmonių stengiasi gyventi kuo ekologiškiau. Pas mus dažnai apsilanko ekologiško gyvenimo šalininkai, o rinkdamiesi dviratį dažniausiai nerimauja tik dėl to, kad gal dviračiu bus sunku įveikti ilgesnes distancijas. Betgi dabar yra įvairių dviračių: skirtų lengvam pasivažinėjimui, sportui, trumpoms ir ilgoms distancijoms. Ar girdėjote, kad yra net dviratis su varikliu? Kai pavargstate minti pedalus, už jus tai daro variklis… O šiuolaikiškas dviratis gali pakeisti ir automobilį – dviračiu, skirtu įveikti ilgas distancijas, galima nesunkiai išvystyti 50 km/h greitį – taigi važiuosite kaip automobiliu.“

Kainos – nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių

Dviračių parduotuvėje domimės, kiek kainuoja šiuolaikiškas dviratis. „Mūsų parduotuvėje dviratį galima įsigyti už kelis šimtus ir už kelis tūkstančius litų – viskas priklauso nuo to, koks dviratis jums reikalingas. Kasdienis paprastas dviratis kaina nesikandžioja. Daugiau kainuoja dviračiai, skirti sportui, ekstremaliam važinėjimui.“

Išsiaiškinkite savo poreikius, domėkitės dviračių pasiūla

Nusprendę įsigyti dviratį, nepatingėkite apsilankyti keliose dviračių parduotuvėse, stenkitės gauti kuo daugiau informacijos apie dominančius dviračius. Pirkite dviratį tik tuomet, kai aiškiai žinosite, kokia kelio danga dažniausiai važinėsite, ar dviratis bus skirtas lengviems laisvalaikio pasivažinėjimams, ar labiau sportui, o gal – ekstremaliam sportui po miesto aikštes, laiptelius ir turėklus? Žinodami, ko norite ir koks dviratis jums tinkamiausias, galėsite užsiimti tiksline tokio dviračio paieška. Panaršykite internete, skaitykite forumų įrašus, kuriuose rasite atsiliepimų apie vartotojų turimus dviračius. Tokios informacijos ieškokite interneto paieškos laukelyje įvesdami raktažodžius dviratis forumas – rasite daug naudingos informacijos. Praeivių ir specialistų nuomone, dviratis – puiki laisvalaikio praleidimo ir smagi kasdienio gyvenimo dalis. Važiavimas dviračiu ne tik nieko nekainuoja, bet ir neteršia aplinkos, o jūsų sveikatai daro tik teigiamą poveikį. Visa tai paaiškina populiarėjantį reiškinį keliauti dviračiu, o ne savo automobiliu ar viešuoju transportu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s