Vaikai piešė traktoriukus

sodo traktoriukai

Sodo traktoriukai

Tęsiant pamokėlių ciklą apie sodo priežiūrą, šį penktadienį vaikai ir vėl susirinko į kūrybinės valandėlės popietę. Šiandien mažyliams pristatyti vejos priežiūros darbai – pagrindiniai žolės pjovimo būdai, sodo traktoriukai, žoliapjovės, vejos laistymo strategija. Viskas pateikta žaismingu stiliumi, o į pagalbą atėjo net įdomiais kostiumais apsirengę Ponas Traktoriukas ir Ponia Pievelė. Vaikučiams buvo labai smagu matyti vaidinimą, o visą popietę vainikavo piešimo valandėlė. Visų piešiniuose turėjo atsidurti sodo traktoriukai, o vaizdelis turėjo parodyti, kaip visa šeima rūpinasi kiemo vejele.

Laimutės piešinys

Mergaitė piešė kreidelėmis, o jos pavaizduoti sodo traktoriukai (akcija leido įsigyti daug skirtingų spalvų) buvo itin ryškūs. Tai – vienas gražiausias visų vaikų paveikslėlių. Žinoma, kad realybėje sodo traktoriukai „Partner“ taip neatrodo, tačiau piešinyje viskas atrodo, kaip pasaka. Vienas traktoriukas rožinis (kurį piešinyje valdo pati Laimutė), brolio žydras, sumaišytas su violetine. Mamos ir tėčio traktoriukai išmarginti žvaigždėmis ir kitokiais gražiais dangaus kūnais. Laimutė, paprašyta pakomentuoti piešinį, pasakė, jog jame „visa šeima gražiai pjauna žolę Velykų rytą, ir niekas nesipyksta“.

Edgaro piešinys

Edgaro piešti sodo traktoriukai „Murray“ vėlgi nesutapo su realiu atvaizdu, tačiau berniukas parodė lakią fantaziją. Akivaizdu, kad tradicinis lyčių auklėjimas šalyje dar tebegyvuoja, nes mergaitėms peršamos rožinės spalvos ir švelnumas, o berniukams – karo technika. Kaip ten bebūtų, piešinys gana įdomus. Jame traktoriukas primena karinį automobilį, išmargintą tradicinėmis kareivių uniformų spalvomis, vadinamuoju kamufliažiniu ornamentu.

Smiltės piešinys

Smiltės sodo traktoriukai „Husqvarna“ – patys linksmiausi. Kodėl? Nes jie ir šypsosi, ir tikriausiai net kalbėtis tarpusavyje moka. Šie traktoriukai visai neprimena jų gamintojų „Husqvarna“ sukurto modelio. Todėl paklausėme mergaitės, iš kur ji ištraukė tokį modelį, kodėl piešė būtent tokius traktoriukus, personifikuotus, su veidais, rankomis ir kojomis. Smiltė sakė, kad namuose ji turi daug žaislinių mašinėlių, ir jos visos irgi turi savo vardus ir akis bei burnas. Todėl su tokiomis žaisti yra kur kas smagiau. Smiltės mamytė komentavo, kad mergaitė tikrai labai mėgsta žaisti su mašinėlėmis, tačiau pati joms prieš tai nupiešia veidus. Taip mašinėlės tampa tarsi lėlėmis – mašinėlėmis.

Ūlos piešinys

Ūla viską piešė tvarkingai ir rimtai, tarsi tai būtų puikus natūralistinis portretas. Tėtis piešinyje stumia traktoriuką, vaikai rankomis renka krentančias į šalis žoles, o mama viską grėbia su grėbliuku, nes vaikai naudoti grėblį dar per maži. Taip pat pati Ūla stovi su kibirėliu ir renka į jį sraiges. Paklausta, ką čia nupiešė, ar tai sodo traktoriukai „Stiga“, Ūla atsako teigiamai ir paaiškina dėl sraigių. Mergaitė sako, kad pievoje ir krūmuose gyvena labai daug sraigių. Gražiu oru jos poilsiauja pievoje, kaip kokiame paplūdimyje. Žoliapjovė gali jas sunaikinti, todėl mergaitė yra geroji fėja, kuri viską surenka į kibirėlį, o paskui paleidžia toliau esančiuose krūmuose.

Augusto piešinys

Augustas nupiešė, kaip be žmonių vieni žolę pjauna sodo traktoriukai. Atsiliepimai kitų vaikų buvo pamokantys – negali pats traktoriukas be žmonių pjauti vejos. Tada Augustas šalia nupiešė ir save. Berniukas neva sėdi ant kelmo, rankoje laiko distancinį pultą su antena ir valdo traktorius nuotoliniu būdu. Piešinys sukurtas naudojantis flomasteriais, taip pat dangus spalvintas akvarele. Tai taip pat labai įdomus darbas ir technologine prasme. Augustas paaiškina, kad namuose jis turi žaislinę mašiną, valdomą būtent tokiu būdu, todėl ir žoliapjovę įsivaizduoja panašiai.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s