Skirtingi naktinukų tipai

Ilgi naktiniai – ne tik drabužis

naktinukai ilgi

Retai kada randame moterų, kurių mėgstamiausias miegojimo rūbas yra naktinukai ilgi. Labai dažnai išlieka tendencija rinktis tokius naktinukus, kokie būtų trumpesni, paprastesni. Tačiau ir ilgi naktinukai kai kam vis dar lieka mėgstamiausiu miegojimo rūbu. Mada moterų drabužinėse ilgą laiką keitėsi dėl to, kad buvo neatsiejama nuo pokyčių visuomenėje. Buvo laikai, kai keitėsi ne tik mada, bet keitėsi, pirmiausiai visos visuomenės požiūris į daugybę dalykų. Keitėsi politika ir socialiniai vaidmenys. Kaip tai atsispindėjo moterų apatinio trikotažo ir miegojimo rūbų spintose?

Visiškas privatumas ir kontrolė

Taigi, sugrįžkime prie minties, jog naktinukai ilgi yra simbolis praėjusių laikų, kai moters socialinis statusas buvo kitoks. Iš tiesų, kiek mes žinome apie viduramžius ir vėliau modernėjančius laikus, tai, kad rūmuose gyvenusios karalaitės, kaip ir kaimuose gyvenusios kaimietės, turėjo kitokį statusą nei vyrai. Moterys tam tikra dalimi buvo kaip vyrų nuosavybės, o taip pat nereikia pamiršti ir tai, kad jos buvo laikomos namuose dėl ūkio darbų ir miegamojo malonumų. Kadangi moteris buvo laikoma erotikos įsikūnijimu, ji buvo verčiama itin saugoti savo kūno privatumą. Po viršutiniais drabužiais būdavo vilkima labai daug apatinių drabužių. Tokių, kokių dabar net ir kaip viršutinių nevilkėtume, kokie jie būtų paslepiantys. Be abejo, tada karaliavo ilgi naktinukai, bet ne tokie, kaip dabar. Jie vis tiek būdavo panašūs į milžinišką nuotakos suknelę, uždengiančią kaklą, kojas iki pat žemės, rankas, riešus. Tačiau tada jau ir tokia patalų krūva atrodė labai erotiška. Šiais laikais net ir pakankamai atviri naktinukai ilgi bus toli gražu nepriskiriami prie gundančiųjų kategorijos. Tačiau tais laikais pasirodyti kam nors su tais gausiais naktiniais marškiniais jau būtų buvusi tokia gėda, kaip dabar išeiti nuogai į gatvę.

Išsilaisvinimas

Tik per pastarąjį šimtą metų situacija ėmė iš esmės keistis. Dabar ilgi naktinukai internetu kažkam užsakomi iš įdomumo, arba dėl to, kad šiaip gražu. Tačiau tais laikais visi šie mados pokyčiai reiškė pokyčius visuomenėje. Pokyčius tarp žmonių, kurie tiesiog ėmė kitaip mąstyti, kurie pradėjo drabužius naudoti kaip socialinių pokyčių išraišką. Moterų padėtis tapo geresnė, ir joms nebereikėjo dėvėti tokios vyro nuosavybę rodančios aprangos. Jos galėjo laisvai jaustis ir rengtis vis atviriau ir laisviau. Vienu metu atsirado visiška mini – sijonų mada, kas galbūt irgi buvo savotiškas lazdos perlenkimas. Demonstruodamos, kad pačios yra savo kūno šeimininkės, ėmė rengtis itin provokuojančiai, net ir tos, kurios gal mieliau būtų apsirengusios kukliau. Taigi, mada pastaruosius šimtmečius veikė kaip akivaizdi pokyčių visuomenėje išraiška.

Savaiminė mada bei Rytų – Vakarų kontrastai

Ir labai įdomu suprasti, kaip gi mada veikia dabar. Kaip ji nenugaišta, kaip ji įgavo savarankiškumo ir tapo atskira medija. Dabar naktinukai ilgi (akcija) pradeda dominti tada, kai kas nors iš „mados pasaulio“ pasako, kad tas ar anas pasidarė labai madinga. Žinoma, pokyčiai visuomenėje vis dar vyksta, ir yra tam tikros temos, kurios visiems pasidaro labai aktualios, tačiau nebėra tokių akivaizdžių paralelių, kaip kad būdavo seniau. Taigi, šiais laikais naktinių ilgis nebereiškia statuso, o tik tą skonį estetinį, kurį išugdo mados kūrėjai. Taip bent jau viskas yra Vakaruose. O kaip yra Rytuose? Mūsų akimis žiūrint, atrodo, kad vis dar einama tais pačiais keliais, kuriuos jau praėjo Vakarai, keisdami visuomenę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s